Ne Gibi Değişikler Oluyor?

Yediğiniz yiyeceklerin bağırsak duvarlarında oluşturduğu kabuklar çözülüp, vücuttan atıldıkça öncelikle toksin zehirlenmesinden kurtuluyorsunuz.Ödem ve şişkinlik gidiyor.Bağışıklık sisteminiz güçleniyor.Vücut direnciniz artıyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz yağ yakan leptin hormonu salgılanmaya başlıyor.

Kullanıcılarımızdan gelen genel sonuçlar şöyle:

40 günde 7 kg ila 14 kg arasında dışkı (gaita) atımı ve incelme. (Ancak bu oran, çok nadir  kullanıcılarımızda 40 günde 2.5 kg ila 5 kg arasında da oldu.)

 1. Dökülen saçların, kirpiklerin ve kaşların yeniden çıkması
 2. Eklem ağrılarının sona ermesi
 3. Egzema ve sedefte ciddi azalmalar
 4. Uyku düzeni bozukluğunun bitmesi
 5. Düzenli su tüketimi alışkanlığı
 6. Şeker ve kolesterol değerlerinde (pozitif anlamda) ciddi düzelme ve normaleşme
 7. Kadın hastalıklarında gözle görülür iyileşme
 8. Vücut kokusunda değişim
 9. Kabızlık ve bağırsak tembelliğinin son bulması
 10. Duygusal açlık dediğimiz oburluğun bitmesi
 11. Tatlı isteğinin kesilmesi
 12. Romatizmal eklem ağrılarının son bulması
 13. Sigara içme isteksizliği,  yani sigarayı bırakma

Bağırsaklar Nasıl Dolar ve Tıkanır?

Biliyorsunuz, yediğimiz yiyeceklerin bağırsak çeperlerinde, yani bağırsak duvarlarında oluşturduğu kabuklar, zamanla kalınlaşır ve bağırsak akış alanını daraltır. (Tıpkı mutfak lavabo giderinin zamanla tıkanması, çaydanlık dibinin kireçlenmesi veya eski kömür sobalarının bacalarının ya da borularının dolması gibi.) Bu durum, toksin zehirlenmesi ile birlikte bağırsak tembelliğine, kabızlığa ve yağ depolanmasına da neden olur...

Böylece ayrıca kilo alır, şişmanlar ve ağırlaşırız.!

Bağırsaklarınızı Mutfak lavabosunun gider borularına benzetebilirsiniz.Nasil ki zamanla bu borular, yosun tutup, kabuk bağlar ve bazı yiyecek artıkları yüzünden tıkanır ve kapanırsa, insan bağırsağı da aynı şekilde kabuk bağlar ve tıkanır. Doğal olarak, olması gereken 3 cm'lik bağırsak akış alanı,daralmaya başlar. Ancak, bağırsaktaki sinirler sayesinde, bu 3 cm'lik akış alanı muhafaza edilir ve bağırsaklar enlemesine genişlemeye, bir diğer deyişle dolmaya başlar. 

Bununla birlikte bazı kişilerde bu durumda, bağırsak tembelliği ve kabızlık da baş gösterir. Sadece bununla da kalmayıp,vücut bu bölgede özel bir yağlanma yaparak, bu alanı korumaya alır. Şu an kurtulamadığınız kiloların esas nedeni de budur.

Ne zaman ki bağırsaklarda oluşan bu kabuklar kalkar ve vücuttan atılır, o zaman sistem normale döner ve siz tekrar eski sağlıklı halinize dönersiniz.